Освітні втрати

 Подолання освітніх втрат
на дистанційних заняттях фізичною культурою

Нормативні документи

 1. Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році. Лист МОН України №1/13749-23 від 12.09.2023.

Дослідження освітніх втрат

 1. Дослідження якості організації освітнього процесу в умовах війни у 2022/2023 навчальному році  (Державна служба якості освіти України).
 2. Презентація моніторинговогодослідження якості освітив умовах воєнного стану: результати тестування учнів 6, 8 класів з української мови та математики.

Інформаційні джерела

 1. Моїсеєв С.О. Компенсація освітніх втрат на онлайн-уроках фізичної культури у Новій українській школі. Теоретико-методологічні основи розвитку освіти та управлінської діяльності: матеріали VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (5-6 жовтня 2023 року, м. Херсон) / за ред. Кузьменка В. В., Слюсаренко Н. В. Херсон: КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», 2023. С. 117-121.
 2. Топузов О., Головко М., Локшина О. Освітні втрати в період воєнного стану: проблеми діагностики та компенсації. Український педагогічний журнал. 2023. №1.С. 5-13.
 3. Навчальні втрати в умовах війни: як учителю їх діагностувати та компенсувати (Державна служба якості освіти України).
 4. Рекомендації щодоорганізації програм знадолуження освітніх втрат (МОН спільно з ЮНІСЕФ).
 5. Діагностика та механізми подолання втрат у навчанні молодших школярів. Методичні рекомендації [Електронне видання]/ кол. автор. ; за загальною редакцією О.М. Топузова ; укл. О. В. Онопрієнко - Київ : Інститут педагогіки НАПН України, 2023. 146 с.
 6. Загальна середня освіта України в умовах воєнного стану та відбудови: реалії, досвід, перспективи / методичний порадник науковців Інституту педагогіки НАПН України до початку нового 2023–2024 навчального року : методичні рекомендації / за заг. ред. Олега Топузова, Тетяни Засєкіної : Ін-т педагогіки НАПН України. — [Електронне видання]— Київ : Педагогічна думка, 2023. 192 с.
 7. Діагностичні тести на ВШО для подолання освітніх втрат: чим корисні для вчителів та учнів і як користуватися | Нова українська школа
 8. Назаренко Ю. Освітні втрати: підходи до вимірювання та компенсації. Cedos. 2022. 23 с.
 9. Освітні втрати школярів: вимірювання й компенсація на рівні громади й ЗЗСО (освітній омбудсмен України).
 10. Корейське освітнє диво: як Південна Корея зробила ставку на освіту в розпал війни

Немає коментарів:

Дописати коментар